aktualni dogodki
AKTIVNOSTI Z ŽIVALMI BANJŠICE - MAREC
AKTIVNOSTI Z ŽIVALMI BANJŠICE - MAREC
IMENOVANJE NOVE DIREKTORICE
AKTIVNOSTI Z ŽIVALMI BANJŠICE - FEBRUAR
AKTIVNOSTI Z ŽIVALMI BRDA - FEBRUAR
Institucionalno varstvo - 24ur, 16ur, dnevno in občasno varstvo
V okviru Varstveno delovnega centra Nova Gorica izvajamo celodnevno in dnevno obliko institucionalnega varstva za odrasle osebe z razvojno motnjo in odrasle osebe s pridobljeno možgansko poškodbo in okvaro gibalnega aparata. Trenutno storitev poteka na treh lokacijah:
- Enota Stara Gora
- Stanovanjska skupina Ledine
- Goriški center.
Izvajamo vse oblike institucionalnega varstva:
- celodnevno institucionalno varstvo
- institucionalno varstvo v trajanju 16 ur, ko je uporabnik 8 ur vključen v drugo storitev,
- dnevno institucionalno varstvo (storitev do 10 ur dnevno)
- občasne namestitve.
V celodnevnem institucionalnem varstvu je našlo svoj drugi dom 75 uporabnikov, ki bivajo v Stari Gori, 24 v Goriškem centru in 5 v Stanovanjski skupini Ledine, ki pomeni samostojnejšo obliko bivanja ter služi pripravi uporabnika na vrnitev v domače okolje. Nekateri uporabniki, ki še zmorejo bivati doma, prihajajo dnevno in se vključujejo v različne aktivnosti. Naše vodilo je uporabnikom v sodobno in prijetno opremljenih bivalnih prostorih zagotoviti izvajanje tistih storitev, ki jim bodo omogočale čimbolj samostojno, neodvisno in kvalitetno življenje.
Dnevno varstvo je namenjeno tistim posameznikom, ki še uspejo bivati doma in njihovi svojci zmorejo poskrbeti za njihove potrebe. Na ta način navežejo stik z nami, se spoznajo z zaposlenimi, pridobijo nove prijatelje. Ko nekoč nastopi potreba po vključitvi v celodnevno obliko storitve, je prehod lažji.
Občasne namestitve so kratkotrajnega značaja in so namenjene premagovanju stiske svojcev, ki morajo v bolnišnico, uporabnik pa takrat nima nikogar, ki bi poskrbel zanj. To uporabniki sprejemajo kot odhod na počitnice in nekateri se na počitnice tudi radi vračajo vsako leto.
Zaradi širjenja socialne mreže in ohranjanja stika z lokalno skupnostjo imajo uporabniki na voljo veliko aktivnosti, v katere se vključujejo prostovoljno na podlagi lastnega interesa. Dejavnosti organiziramo tudi izven zavoda in se udeležujemo prireditev ne le v domači občini ampak tudi drugje po Sloveniji. V poletnem času organiziramo letovanja, za nekatere ob vodi, za druge v hribih. Izven zavoda organiziramo veliko rekreativnih dejavnosti, predvsem z živalmi.
Zaradi različnih potreb stanovalcev so naše aktivnosti razdeljene v program A, ki je namenjen osebam z razvojno motnjo in program B, v katerega se vključujejo osebe s pridobljeno možgansko poškodbo in okvaro gibalnega aparata.. Za vsakega stanovalca izdelamo Osebni načrt napredovanja, v katerem skupaj z njim in svojci postavimo cilje in izberemo poti in načine za njihovo doseganje. Individualizacija je načelo, ki ga skrbno upoštevamo, saj želimo, da so naši stanovalci v svojem drugem domu srečni in zadovoljni.







